Közvéleménykutatás

Discussion in 'Magyar szekció' started by Airpetya, Nov 16, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Izgalmasan hangzik:D főleg a második sor:p
     
    serinata, Attila201409 and Anyakata like this.
  2. Airpetya

    Airpetya User

    Hogyis felejthettem el...
     
  3. Airpetya

    Airpetya User

    Sziasztok!

    Ahogy ígértem új témánk az XXL!

    Talán két éve - de lehet hogy tévedek - jelent meg az XXL fejlesztés a játékban.
    Mint általában ilyenkor lenni szokott anno, volt mindenfajta vélemény, volt aki utálta, volt aki nagyon örült.

    Én személy szerint nagyon jó ötletnek tartottam és tartom a mai napig!

    Sok játékosnál a cargo újra értelmet nyert az alkatrész beszerzés által.

    Hátránya szerintem a lassú ellátási idő, a tetemes építési-, turbózási- és hangárhely költség.

    [​IMG]

    A szerelőcsarnokom jelenleg kettes szintű.

    A legtöbb XXL gépem Hurri-Ken 20db, ezen kívül van 8db utasszállítóm.

    Szerintem jó lenne ha kicsit több szín lenne bennük ez a fehér/arany elég snassz…
    viszont jól néznek ki nagyon a különböző eventekkor megszerezhető színpompás gépek

    Temérdek alkatrészt gyűjtöttem már össze, de sajnos aircoinból többnyire hiányban szenvedek, így lassan haladok előre az építésben.

    Érdekelne Ti hogyan látjátok a fent vázoltakat, mekkora a flottátok és hol tart a szerelőüzemetek szintje.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv,

    Petya
     
    Last edited: Dec 12, 2017
    gábor, suni53, serinata and 4 others like this.
  4. flashman18

    flashman18 User

    Üdv.

    Nálam már az 5-ös szintet tapossa a szerelőcsarnok.

    Kezdetben az volt a tervem, hogy minden nagy gépből 10 db-ot akarok. Most ott járok, hogy az Ogoriv, Airtrain38, CornCod1 már 20 darabnál jár. A Dupla-D még most lett feloldva nemsokára az kerül sorra építésben, a többiből megvan a 10. Eventes gépekből 10 Cupido sikerült, 20 Python, és jelenleg 30 Jégsarki van (50et tervezek). Folyamatosan építem az Icetrai636-ost is míg meg nem lesz a 20 db abból is :)

    Elég drágák a tuningok, illetve az építés is borsos áron tud mozogni...
    Jelen pillanatban 211 Nagy gépem van, de ha sikerül leszednem még 1-2 biztosan jön ma.
    Természetesen az összes tuningolva van. Az árus gépeknek elég sok alkatrész kell a tuningolásához.

    Építéshez már jól állok pénzben, üveg meg szerintem soha nem volt 300 alatt (jelenleg 450).
    Az biztos, hogy amíg meg nincs a 20 db mindenből nem állok meg.

    Ellátási időről nem tudok nyilatkozni, szinte mindig gyors ellátáson vagyok event alatt.
     
    Last edited: Dec 11, 2017
    suni53, serinata, Anyakata and 4 others like this.
  5. Üdv.
    3-s szintű szerelőcsarnokkal és 5-s szintű bontóval rendelkezek.
    összesen 68 db XXL van,ebből 8 Hurriken,a többi építhetőből pedig 4-9 db között.Az 1-s szintűeket jelenleg kezdem selejtezni (rövid rep.idő).Amit igazából híányolok,az a hidroplánok/helikopterek/XXL-ek bontásának hiánya,továbbá,h.nem tesz különbséget a bontó
    egy sima és egy 4 szintű gép bontása során.A továbbiakban még szeretnék pár XXL-t építeni,de nem viszem túlzásba,hangárhely hiányában.
    Az ellátási idő nem nagyon szokott foglalkoztatni,csak az XXL apronjaim vannak gyorsítóval körbe rakva:D
     
  6. Airpetya

    Airpetya User

    Remélem Flashman bejegyzése nem tántorít el senkit a további megnyilatkozástól, bár ezt nehéz űberelni :);)

    de ez nem verseny!

    bátran írjatok :)
     
    suni53, serinata, flashman18 and 2 others like this.
  7. Sziasztok :)

    A kezdeti nehézségek ellenére, én is örültem az L-es gépek megjelenésének a játékban.
    Amikor megláttam az árakat, akkor már nem annyira :D
    Viszont most már annyi aircoinom van amit nem nagyon tudok hova tenni, hogy nem is érzékelem egy-egy L-es gép árát (nem dicsekvésből mondom, csak tényleg nincs mire költeni).
    A szerelőcsarnokom jelenleg a 3 szinten van, L-es gépem pedig jelenleg 64 db van. Lehetne több is, de egy időben úgy próbáltam a drága hangárhely miatt, hogy a legkevesebb üveg felhasználásával készíthető gépet gyártottam és selejteztem is egyből (egy tapasztalt reptér-igazgatótól olvastam erről a módszerről).
    Folyamatos üveghiánnyal szenvedek, a kevés szállító miatt.
    Az L-es gépeim mind tuningolva vannak kivétel a szállítók (mindenki tudja mennyire lusta vagyok tuningolás terén :D )
    Petya átküldhetnél vagy 300 üveget ;) :D :p

    Üdv:Attila201409
     
  8. Airpetya

    Airpetya User

    a maci gyártás mellékterméke...

    zagytározókat kellett építenem, hogy a sok-sok XXL alkatrészt el tudjam helyezni...

    remélem nem lesz gátszakadás :)
     
  9. biry1226

    biry1226 User

    Szép estét Mindenkinek!

    Nem akarok kimaradni a véleménynyilvánításból.
    Örültem én is, hogy építhető lesz új gép, de az üveg beszerzés igencsak elvette a kedvem.
    Később ugyan javult valamit, de nagyon hullámzó volt a felhozatal.

    Jelenleg 692 db üvegem van, rengeteg alkatrész és Aircoin áll a rendelkezésemre.
    Ergo minden adott az építéshez, csak borzasztó drága a hangárhely.
    Irreálisan magas a közepes-, a helikopter és a hidroplán hangárhelyhez viszonyítva.
    Véleményem szerint egy 16, max. 18 AC elfogadhatóbb lenne.
    Ha építek, akkor selejtezek a meglévő gépekből. Megjegyzem, jó lenne, ha
    a bontóba lehetne küldeni.

    A következő gépeim vannak:

    Boxing 636 1 db
    Ontonav-1 4 "
    Mikhail 3 "
    Corn Cod 2 20 "
    Iceing 636 10 "
    Vörös tűz 2 "
    Zebra Swift Runner 4 "
    Jég Sarki Expressz 8 "
    Mega-Cupido Plusz 10 "

    A szerelőcsarnokom a 3-as, az újrahasznosítóm 6-os szintem van.

    Minden gépem teljes tuningolást kapott.
    Megfigyeltem,ha egy 4-es szintű gépet a bontóba küldök, először sima gép
    lesz és csak utána indul be a bontás. /Leveszi a tuningot/

    A nagy gépeknél nálam elsődleges szempont a tp. és a repülési idő.
    Nem kedvelem a rövid idejűeket.

    Lehet túl hosszúra sikeredett a hsz-om, elnézést.
    További szép estét, kellemes játékot.

    Üdv.: biry1226
     
  10. glacika56

    glacika56 User

    Sziasztok!
    Hát szóval ez a része a játéknak, amihez nem igen tudok hozzászólni. Nekem csak az alap 4 db gépem van és nem is reménykedek abban, hogy több legyen. De ez az én bajom. Viszont megpróbálom kihasználni ezen gépek adta lehetőségeit. A repülőteremen csak olyan leszálló helyek vannak amelyekkel kitudom szolgálni ezeket a gépeket. Szóval nekem ebből csak ennyi hasznom van.
    Üdv glacika56
     
  11. Sziasztok!

    Én csak annyit szeretnék hozzá füzni,nekem 1. szintű a csarnok barkács szintem.2 db nagy gépem volt de le selejteztem.A jelenben és a jövőben sem építek nagy gépeket.Megmaradok a MillionAir x és a Skyrama 858 gépeknél.A MillionAir x 67 darabját vehettem ma át Dubaiban. :D
     
  12. serinata

    serinata User

    Szép estét Mindenkinek :)
    Eleinte nem nagyon foglalkoztam a játék ezen részével... és később is az tetszett hogy nagyobb a TP ill. jobb a reptetési idő.... hát én még azt gondoltam h sok gépem van... /van vagy 30 nagy gépem és slussz /.. :(:( arról meg ne is beszéljünk....h barkácsszint 2 és szerelési 1 :D:p:D és eddig nem is figyeltem :D:D:D:rolleyes: hányas szinten vagyok :D :D pedig nem vagyok szőke :D:p:D:D.....viszont szerintem is drága a hangárhely....és jártam már úgy h szétszereltem a repcsit és a hangárban nem maradt meg a helye...szóval ezért nem használom az újrahasznosító műhelyt....és jó lenne ha mindent áttudnék festeni más színre...na most jó sokat írtam...ennyi;):)
     
    suni53, Anyakata, glacika56 and 5 others like this.
  13. Sziasztok :)

    Vártam hátha valaki felhoz valami témát :)
    Ha nem bánjátok akkor az év utolsó témája a barátság lenne :rolleyes:
    Ki hogy kezeli a barátlistáját? Mi alapján döntitek el ki marad, ki megy?

    Emlékszem régebben mindenki igyekezett titkolni, ki is van a barátságlistáján ;)
    Ez az én TOP10-em :)

    [​IMG]
    [​IMG]

    Sajnos pár kivétellel már nem olyan aktívak :( Pedig szerettem játszani velük.
    Ha a játék nem törölte volna Boszikámat, már 500 ezer felett lennénk. Ő az a barátom akivel már a kezdetektől együtt repülünk :) Sajnos a játék 2x is úgy döntött, törli a barátságunkat, de nem hagytuk annyiban :) Szeretnénk elérni amit Klemcsi és Ferike :rolleyes:
    Nagyon nehezen válok meg a barátoktól. Vannak olyan játékosok is a listán akik akkor amikor kezdtem, nagyon sokat segítettek ám már rég nem játszanak. Tőlük érzelmi okokból nem válok meg :oops: Reménykedek, hátha visszatérnek (amire az idő múlásával egyre kevesebb az esély).
    Nagyon sok olyan barátom van akik, vagy kezdők, vagy most jelentek meg a fórumon és jelöltek, vagy én jelöltem Őket.
    Néhányukban kellemes játékostársra leltem. Némelyikük még mindig 10 barátságpontnál áll.
    A kapcsolatot sárkányon vagy skypeon tartom a barátaimmal.
    Ha a sárkányokra is kapnánk barátságpontot Boszikámmal ütnénk a milliót :D
    Törölni a lista végéről szoktam, az 1-2 szívecskéseket, akikkel már hetek óta nem változik a szám.
    A fórum remek hely barátok szerzésére, mióta itt vagyunk az angol fórumon nagyon sok "külföldi" kolléga került a listámra, és kisebb nagyobb aktivitással küldözgetjük is egymásnak a gépeket :)
    Mostanában nagyon sok kezdő játékos is megjelent a listámon. Szeretek velük is játszani, segíteni őket. Most ez az értelmet a játéknak, ha hiszitek, ha nem az Ő lelkesedésük tart a játékban. Emlékeztetnek a régi önmagamra :oops:

    Üdv:Attila201409
     
    Zooz67, serinata, flashman18 and 6 others like this.
  14. Anyakata

    Anyakata User

    Sziasztok!
    A boszorkányok egyformán működnek :D Ildihez hasonlóan kezelem én is a barátlistát. Régi baráttól nem válok meg, akkor sem, ha már régóta nem játszik.Nekem is rengeteg új név van a listámon.Havonta csinálok nagytakarítást.Aki hetek óta 10-20-as szinten áll, az valószínűleg nem aktív játékos, őket törlöm. Ahogy azokat is, akiknél a barátpontok száma sokáig 1-2 szívecskén áll.
    Régebben szokásom volt azoktól is megválni, akik gépet kértek, mégsem látták el a madaraimat. A harmadik alkalom után simán kattintottam a törlésre.A mostani "újítások" mellett ezt az eljárást mellőzöm, hiszen előfordulhat,hogy akár többször is ellátta a gépeimet, mégsem hoznak szívecskét :(
    Támogatnám,ha a sárkányok után is járna szívecske :) Azok lennének csak az igazi barátságmutatók :D
    Igyekszem én is a kezdőket segíteni.Még emlékszem rá, ahogy a monitort bámulva vártam a szúnyogokat és izgultam, vajon ellátta-e őket a "nagy" barát:) Szerintem az elmúlt egy hónapban több 6 percest láttam el,mint előtte egy év alatt:D
     
  15. gábor

    gábor User

    én is azt csinálom mint Anya kata aki nem küldi vissza a járatot törlöm
     
    Airpetya and Anyakata like this.
  16. Airpetya

    Airpetya User

    Sziasztok!
    Tudom, hogy még én se válaszoltam az új témára, de ez eddig sajnos az év végi és eleji teendők lefoglaltak
    Gondolom másokat is és ezért nem jöttek még tömegével a válaszok;)
    Remélem hamarosan olvashatjuk a megannyi hozzászólást Attila és mindenki legnagyobb örömére:):):)
     
    audi80td, Attila201409 and Anyakata like this.
  17. Nem bíztam benne, hogy bárki is ír erre a témára ;)
    Még mindig kényes téma a barátlista ;)
    Szóval, ha valakinek van valami más ötlete nyugodtan írja meg.

    Üdv:Attila201409
     
    Anyakata likes this.
  18. Airpetya

    Airpetya User

    Nem olyan kényes téma, főleg hogy már egyre kevesebben vagyunk és mindenkinek ugyanazok a barátai:D:D:D
    Nincs mit rejtegetni...
    Még várjunk egy hetet, nálam is még elég sűrű a program és még nem volt idő összeszednem a gondolataimat :)
     
    Anyakata and Attila201409 like this.
  19. Ildi igérem hogy sokat fogok ez évben veled játszani.Remélem te is velem.Lesz nekünk kettőnk közt gyüjte sok szivecske. :)
     
    Attila201409 likes this.
  20. Airpetya

    Airpetya User

    Szia Ildi,

    az én mottóm, ahogy korábban is írtam: Én azt szeretem, ha mindenki a barátom! :)

    persze nem mindenki akar az lenni...

    korábban komoly energiát fektettem új barátok szerzésébe, ezért, a fórumokról folyamatosan szedegettem a neveket és küldtem a felkéréseket, a legtöbben visszaigazoltak

    ezen kívül a macibusiness okán az alapanyagokat szállító országok listáján szereplő neveknek folyamatosan küldöm a felkérést

    itt jegyzem meg, hogy tudtátok, hogy kb száz név leszedése után kivégzel egy országot és nincsenek megjeleníthető emberek és tök üres az adott ország listája? és kb 3 hónap elteltével frissül és lesznek új nevek?

    oda jutottam - szerencsére - hogy annyi barátom van, hogy csak akkor lehet zöld a lámpám, ha van gyorsom különben esélyem sincs ellátni a gépeket

    egy XP napon, kb 45-50 zöld lámpás játékosom van, de volt már régebben 60 felett is

    szeretem, ha egy online napon a világ minden tájáról érkeznek a gépek és hasonlítok egy kicsit Paris CDG-re. (kis koromban 4 hónapig laktam a CDG mellett és lenyűgözött, ahogy folyamatosan jöttek, mentek a gépek)

    barátokat ritkán törlök, azokat is főleg a lista végéről, 40-es szinttől lefelé, de akkor is csak úgy, hogy törlés után rögtön küldök egy új felkérést, hátha egyszer belép és játszani fog valaha :)

    Üdv,

    Petya