Közvéleménykutatás

Discussion in 'Magyar szekció' started by Airpetya, Nov 16, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Airpetya

    Airpetya User

    Kedves Pilóták!

    Ezt a topikot azért nyitottam, hogy itt meg tudjuk beszélni és kellőképpen ki tudjuk vesézni a játékkal kapcsolatos témákat, felmerülő kérdéseket!

    Bárki akinek van ilyen írjon bátran, de persze csak azután, hogy az előző témáról már kellőképpen lenyúztuk a bőrt!

    Remélem hasznos lesz ez a topik és nem fog bezárni pár héten belül az érdeklődés hiánya miatt!


    A képet ami mellékeltél törölnöm kellett, jogvédelem miatt, sőt vízjellel is ellátott volt.
    Megértésed köszönöm: Métisz
     
    Last edited by moderator: Nov 17, 2017
    serinata, Hajnaliszellő and **M** like this.
  2. Airpetya

    Airpetya User

    Rögtön az első téma, amiben érdekelne a véleményetek a Cargo üzletág szerepe magában a játékban és egyéni játékstílusotokban.

    hány cargo géppel rendelkezel?

    mire használod?

    a termékeladásból bejövő összeg számottevő-e a reptered életében?

    növelted e valaha a raktárad méretét?

    stb…

    Saját véleményem és meglátásom szerint a cargo üzletág a játék „mostoha gyerekének” számít legalábbis mióta én elkezdtem játszani (nem mostanában volt) és ezen csak az XXL gépek megjelenése tudott némi javulást hozni, bár ez nem az eredeti funkciót hivatott erősíteni.

    Nálam a Cargo üzletág a kezdetektől fontos szerepet játszik és az eredeti funkcióját betöltve.

    az XXL alkatrészek hozatala csak hasznos velejáróként szolgál, de nem elsődleges cél mint sokaknál

    igyekszem minden a repteremre érkező utasnak eladni valamit az üzleteimből ezért igyekszem mindig feltöltve tartani azokat áruval

    a raktáram kapacitását 5760- ra növeltem ez 2x20 Rama-XS cargo gép kapacitásának felel meg amennyiben a fogadó reptéren ellátták őket
    [​IMG]
    igyekeztem egy masszív cargo flottát összerakni az igényeim kielégítéséhez, bár gyakran ez is kevésnek bizonyul

    80db Rama XS-cargo 132
    8db Flyathlon S 385
    12db Rama-M-Cargo 340
    12db Bloating 777 574
    16db Calavera 796
    8db Boiling C17 955
    4db Felhőjárat 1433
    16db Hurri-Ken 1148

    Érdekelne, hogy ti, hogy látjátok ezt a kérdéskört és mi nálatok az elsődleges szempont a áruszállítás területén

    Köszönettel,

    Airpetya
     
  3. BP_KP_04

    BP_KP_04 User

    üdv
    a felvetésed érdekes, kíváncsi leszek a véleményekre
    én két részre venném a dolgot:
    feladat teljesítésére, (szerintem semmi értelme a feladatoknak, többekről tudom, hogy ezért nem játszanak, és elrettenti az új regisztrálókat)
    gépépítésre, alkatrész beszerzésre, ez nálam elég gyengécske (pl. 30 db 6 órás gépet 3szor is lekel küldeni, hogy 1 üveget hozzon)

    talán még AirCoin-hoz jutás is érdekes, de szerintem túlságosan drága saját géppel
    ha csak nem kapsz 4 alap anyagot hozó gépeket, de így is sok macera van vele.

    az xs cargokat most kezdtem el szétszedni (30db)
    csak a helyet foglalják

     
    Hajnaliszellő, serinata and Airpetya like this.
  4. Airpetya

    Airpetya User

    Köszi a választ!

    máris egy vélemény, ami sajnos a cargo felesleges voltát erősíti eredeti funkcióját tekintve...

    az Aircoin szempontból végeztem egy számítást és abból kiderült, hogy a haszon 100%

    macerásnak, tényleg macerása a dolog, négy helyre küldözgetni, főleg nagy számban úgy, hogy sokan utálják ha jönnek a kis XS-ek...

    nekem pl írt már valaki olyat ,h "takarodjak" az XS-ekkel és még egyszer nem akarja őket meglátni a repterén (nem magyar volt)[/QUOTE]
     
    serinata and flashman18 like this.
  5. Remek ötlet ez a topik! Az elmúlt hónapban a cargo gépeim lényegén és fejlesztésén gondolkodtam.
    Elsőszorban a pénzszerzési lehetőség ami igazán fontos ebben a témában számomra, ugyanis a nagygépek építését sosem az üveg vagy egyéb alkatrészek hiánya akadályozza meg, hanem az aircoin...
    Azáltal, hogy a meglévő coinokat a cargok segítségével megtudjuk duplázni hatalmas lehetőség viszon sok sok gépbe kerül a beszerzés. Ami összességében nem okozna gondot, viszont szerintem a raktár bővítési költsége aránytalanul drága...
    1500as raktárral és 10 xs cargo, 3 M cargo és 1 M Supercargo segítségével igyekszem a balanszot tartani.
    A feladatok szempontjából pedig nem ez az egyetlen mumus szerintem :D
     
    serinata, BP_KP_04 and Airpetya like this.
  6. Airpetya

    Airpetya User

    Köszi!

    egy ellenpélda máris! :)

    valóban az XXL nél az építés nagyon magas költséggel jár, de a meglévők fejlesztése is tetemes összegeket emészt fel, nem beszélve a hangárhely áráról

    a raktár növelése 9 aircash/60 is valóban nem olcsó

    de egy jó példa arra hogy növeljünk aircoint, bár szerintem a játékosok többsége ezt inkább az 50% Aircoin napon teszi szívesen
     
  7. BP_KP_04

    BP_KP_04 User

    Üdv
    nekem is voltak pénzügyi gondjaim, de megszűntek, ugyanis a kis hozamú gépeket szép lassan lecseréltem nagyobb hozamú gépekre
    nagyobb hozamú gépek több TP (XP) mellett több pénzt is hoznak (közepes gépek, és kis gépek)
    hosszabb menetidejű gépek ugyan azt az eredményt kevesebbel géppel is produkálják.

    Igaz nem nagyon mondhatok véleményt, mivel 5-én volt az 1éves szülinapom

    Kiegészítés:
    Hogy szükség van-e Cargo gépekre?
    Nézzük meg a valóságot, az életet. Ott is vannak árú szállító, Cargo gépek.
    Nem mindenhová járnak utasszállítók, árut onnan is kell szállítani.

    És színesítik a Gépparkot.
     
    Last edited: Nov 16, 2017
    Hajnaliszellő, serinata and Airpetya like this.
  8. flashman18

    flashman18 User

    Sziasztok.

    Valamivel több mint 140 cargo gépem van. Ebből 40 db XS.
    Én csak addig foglalkoztam a macis, hambis, stb eladásokkal amíg a feladat kérte. (Megutáltam az összes árus feladatot amíg csak óvatosan játszottam, szinte barátok nélkül)
    Bár akkor növeltem a raktárméretet párszor, most az egész felszerelés le van szedve a területről és pihen a raktárban a sok cucc között.

    Nálam az árus gépek üveghozatalra vannak, illetve alkatrész.
    Nem küldöm külön irányban, ha valakinek elküldöm a 6.40es gépeimet, akkor megy velük a 10 Mikhail és 10 Transzpport-Air is.
    Venni még biztosan fogok, az is gép, hozza a tp-t és mindenkinek jól jön.
     
  9. Airpetya

    Airpetya User

    Szia Flashman!
    Köszönjük a kimerítő, részletes választ!
    Tökéletes példa arra, hogy a cargo eredeti funkciója mennyire nem vonzó a játékosok között! És ezt egy komoly teherszállító flottával rendelkező magas szintű játékos írja!

    Várjuk a többiek véleményét is a kérdésben!
    Üdv,
    Petya
     
    serinata likes this.
  10. Sziasztok

    Én csak és kizárólag, az L-es gépekhez alkatrészgyűjtésre használom a cargokat. Illetve a tuningoláshoz szükséges alkatrészek gyűjtésére.
    Kivételt képez egy szerződéshez kapcsolódó szállítás.
    Nekem speciel, nincs kint semmi árusító bódém. Utoljára akkor volt kint amikor a feladat megkívánta. Nincs türelmem gyűjtögetni a hozzávalókat.

    Üdv:Attila201409
     
  11. glacika56

    glacika56 User

    Szia! Egyszer megbeszélhetjük és elküldheted nekem a cargo gépeket. Lecserélem hozzá a kiszolgáló helyeket. Nekem is csak a fejlesztéshez kellenek. Igaz nekem csak pár darab helikopter és hidroplán cargom van.
    Üdv glacika
     
    serinata and flashman18 like this.
  12. Helló!

    Bp_KP_04! Ezt a mondatot hogy: Nem mindenhová járnak utasszállítók ezt azért nem mondanám.A valóságban mindenhová jár utasszállító gépek a játékban nem.Mondj olyan földrészt vagy országot ahová nem repül utasszállító gép.
     
    serinata likes this.
  13. BP_KP_04

    BP_KP_04 User

    szia
    Mit szólsz Afganisztánhoz? Kizárólag katonai szállítógépek járnak. Tiltott légi terület.

    de én arra gondoltam, hogy 1légitársaságnak nincs mindenhová járata, cargo járata viszont lehet, még ha ideiglenes is.
    ilyen volt a MALÉVnak Tunézia, Cargo járata volt, de utasszállító járata nem, még csarter sem.
    bérelt ukrán cargo járt havonta 1szer (kb 1nyáron)
     
    serinata likes this.
  14. Airpetya

    Airpetya User

    Fiúk!
    ez a téma szempontjából lényegtelen...
    maradjunk az eredeti gondolatnál
     
    serinata and biry1226 like this.
  15. flashman18

    flashman18 User

    Szia glacika56

    Természetesen semmi akadálya. Holnap leírom ide milyen cargok vannak, és meglátod mit tudsz fogadni belőle ;)
    Az időpontot megbeszéljük ;)
     
  16. Kár, hogy Faltörő kolléga véleményét nem tudjuk meg a témakörben :(
    Nagy cargo rajongó :)
     
    Faltörő, Airpetya, mickie25 and 2 others like this.
  17. suni53

    suni53 User

    Sziasztok,
    végre a kevesek is megszólalnak.
    Játékosok nagyon kis hányada értékeli a Cargot, csak a feladat miatt foglalkoznak vele. Már 5. éve napi szinten játszom. Nálam a forgalom kb. fele teheráru. Tapasztalatom szerint jó coin forrás! Tele raktár és üzletek esetén, sok utassal nekem heti 1milliócoin gyűlik.
    Raktár jelenleg 4020, sokszor kicsi. Bővítése költséges /2 bővités=400 turbo üzemanyag/.
    Flottám: 25 féle gép, 100db
    3X XS-cargo
    2X tojástojó
    3X transportair
    12X calavera
    7X boiling
    2X antonov
    6X apres
    5X felhőjárat
    3X H2Ocules
    3X beach shutle
    3X skykea
    3X hóhajó
    14X szellemhajó
    15X hurri-ken
    7X mikhail
    Kisebb gépekből 1-1db a kisebb repterek megsegítésére. Napi szinten 'célirányosan' mennek. Pl. szellemhajók napi üveg szállítók.
    Valaki hiányolta a kifelejtett országokat. Cargo világból Luxemburg hiányzik! Igaz a való világban is elhomályosul Frankfurt árnyékában!
    Most ennyit tudtam leírni, talán segít valakinek.

    Hopp, még egy:
    már harmadik,napi barátot veszítem el!
    Elérik a 90. szintet és nincsenek többé!!!??
    Egy brasil, egy ausztrál és litván/styvas7/ is elveszett. Tapasztalta más is????
    Üdv és jó szelet mindenkinek
     
  18. flashman18

    flashman18 User

    Nálam jelenleg ezek vannak cargokból, naponta több üveg jön mint amit elépítek :)
    Kicsi:
    1 Flyathlon S
    40 XS cargo

    Közepes:
    1 Téli gépmadár
    1 Calavera
    1 Rőtszakáll légibárka
    1 Apres Sky M
    1 Teflonmadár
    1 Bálna bárka
    10 Arrasas
    10 Transzport Air
    10 Boiling C17

    Nagy:
    10 Hurri-Ken
    10 Mikhail

    Heli:
    1 Ramacopter Imhopter
    1 Ho-Ho-Heli cargo
    1 Hóhajó
    1 Szellemhajó
    10 Sörballon

    Hidro:
    1 Icebreaker S
    1 H2Okules
    2 Bolygóhollandi
    10 Szendvicsplán
    10 Beach Shuttle Sommair

    Még biztosan veszek, ahogy lesz eventben :)
     
  19. Azért ha jól sejtem, nem azért küldözgeted ez a nagy mennyiségű cargo flottát, mert az áru eladás a cél.
    Inkább az L-es alkatrész gyűjtés céljából küldözgeted.
    Ergo, nem az eredeti céljából repkednek.
     
  20. flashman18

    flashman18 User

    Jól sejted :)
    Azt sem tudom mikor adtam el árut :) Tuning és építéshez kell nekem a cargo :D Az is egy cél :rolleyes::rolleyes: